Her Yönüyle C
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Her Yönüyle C

Hepsi Burada

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

can dündar yazıları

2 posters
YazarMesaj
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:
can dündar yazıları Left_bar_bleue2/2can dündar yazıları Empty_bar_bleue  (2/2)

can dündar yazıları Empty
MesajKonu: can dündar yazıları   can dündar yazıları Icon_minitimePaz Kas. 04, 2007 6:52 pm

Eğer- Can DÜNDAR
Kategori: Ask , Hit: 84739
Eğer ;
O'nu hatırladıkta başı göğe ermişçesine ya da asansör boşluğuna düşmüşçesine ürperiyorsa yüreğiniz... ömrü saatlere sıkışmış bir kelebek telaşıyla O hüzünden bu neşeye konup kalkıyorsanız gün boyu nedensiz... ve her konduğunuzda diğerini iple çekiyorsanız bu hislerin... O'nunlayken pervaneleşen yelkovanlar, O'nsuz mıhlanıp kalıyorsa yerine, bir akrep kadar hain...
sınıfta, büroda, yolda, yatakta içiniz içinize sığmıyor, O'ndan söz edilince yüzünüz, sizden habersiz, mis kokulu bir ekmek dilimi gibi kızarıyor, mahcup somurtuyor veya muzip sırıtıyorsa,
ve O, her durduğunuz yerde duruyor,
her baktığınız yerden size bakıyor, siz keyiflendikçe gülüp,
hüzünlendikçe ağlıyorsa...
dünyanın en güzel yeri O'nun yaşadığı yer, en güzel kokusu
bedenindeki ter, en dayanılmaz duygusu gözlerindeki kederse...
hayat O'nunla güzel ve onsuz müptezelse... elmalar pembe, kiremitler pembe, gökyüzü, yeryüzü,
O'nun yüzü pembeyse, kışlar ilkbaharsa, yazlar ilkbahar, güzler ilkbahar...
her şiirde anlatılan O'ysa... her filmin kahramanı O...
her roman O'ndan söz ediyor, her çiçek O'nu açıyorsa...
bir anlık ayrılık, bir ömür gibi geliyor ve gider gitmez
özlem saç diplerinizden çekiştirip beyninizi acıtıyorsa,
iştahınız kapanıyor, iştahınız açılıyor, iştahınız şaşırıyorsa...
iştahınız, hasret acısında bile karşı konulmaz bir tat buluyorsa...
eliniz telefonda yaşıyor, işaret parmağınızla ha bire O'nu tuşluyor, dara düştüğünüzde kapıyı çalanın
O olduğunu adınız gibi biliyorsanız... mütemadi bir sarhoşluk halinde, her çalan telefona O diye atlıyor, vitrindeki her giysiyi O'na yakıştırıyor, konuşan birini dinlerken "keşke O anlatsa" diye iç geçiriyorsanız...
kokusu burnunuzdan, sureti gözünüzden, sesi kulağınızdan, teni aklınızdan silinmiyorsa bir türlü...
özlemi, sol memenizin altında tek nüsha bir yasak yayın gibi taşıyorsanız gün boyu...
hem kimseler duymasın, hem cümle alem bilsin istiyorsanız...
O'nsuz geceler ıssız, sokaklar öksüzse... ayrılık ölüme,
vuslat sehere denkse...
gamze gamze tebessüm de onun içinse, alev alev öfke de;
bunca tavır, onca sabır ve nihayetsiz kahır hep O'nun yüzü suyu hürmetine...
uğruna ödenmeyecek bedel, gidilmeyecek yol, vazgeçilmeyecek konfor yoksa...
dışarıda yer yerinden oynuyor ve "içeri"de bu sizi zerrece ilgilendirmiyorsa, nedensiz küsüyor, sebepsiz affediyorsanız ve bütün bu hallerinize siz bile akıl erdiremiyorsanız kaybetme korkusu, kavuşma sevincinden ağır basıyorsa ve aşk, gurura baskın çıkıyorsa bu yüzden her daim... gece yarısı kadim bir dost gibi kucaklayan tanıdık bir şarkı,
bütün acı sözleri unutturmaya yetiyorsa...
Her gidişte ayaklarınız "Geri dön" diye yalpalıyorsa ve siz kendinize rağmen dönüyorsanız,
sınırsız, sabırsız, doyumsuz bir tutkuyla...
...o halde bugün sizin gününüz!..
"Çok yaşa"yın ve de "siz de görün"üz.
Can Dündar

En son tarafından Ptsi Kas. 12, 2007 3:05 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://cprogramlama.yetkin-forum.com
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:

MesajKonu: Geri: can dündar yazıları   can dündar yazıları Icon_minitimePaz Kas. 04, 2007 6:57 pm

teşekkürü çok görmeyelim
Admin
Admin
Admin

Erkek

Character sheet
Field:
can dündar yazıları Left_bar_bleue100/100can dündar yazıları Empty_bar_bleue  (100/100)

MesajKonu: Geri: can dündar yazıları   can dündar yazıları Icon_minitimeSalı Kas. 06, 2007 11:55 am

cok guzelmis hasan Very Happy devamını beklıyorum...Resımdekı kız arkadasındı demmı? Very Happy guzelmıs....lol!
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:

MesajKonu: Geri: can dündar yazıları   can dündar yazıları Icon_minitimePtsi Kas. 12, 2007 3:06 am

eyvallah kenecıgım onemlı degıl.ole resımdekı kız falan deme yengen o senın agır ol Very Happy Smile Razz
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:

MesajKonu: Geri: can dündar yazıları   can dündar yazıları Icon_minitimePtsi Kas. 12, 2007 3:08 am

Keşke -Can DÜNDAR

Kategori: Duygusal , Hit: 28306

Teypte eski bir Cohen şarkısı:

'Yolumu gözleyen bir kadını terk ettim / karşılaştık bir süre sonra /‘Gözlerinin feri sönmüş’ dedi bana: / ‘Aşkım, ne oldu sana? ’/Böyle gerçeği söyleyince / ben de doğru söylemeye çalıştım ona /‘Senin güzelliğine ne olduysa’ dedim, / ‘benim gözlerime de o oldu’.

8 - 10 dizeye sıkışmış hazin bir aşk hikayesi... Buruk; kırılmış oyuncaklar kadar...
Ve yenik; 'keşke'li cümleler gibi... Bu sözcüğü kaç konuşmanızın başına eklemişseniz onca ıskalamışsınızdır hayatı...

Dört mevsimlik bir sene olsa ömür, 'keşke', onun güzüne denk gelir.
Hepten vazgeçmek için erkendir, telafi etmek için geç...

Mağlubiyetin takısıdır 'keşke'...
Kaçırılmış fırsatların, bastırılmış duyguların, harcanmış hayatların, boşa yaşanmış ya da hakkıyla yaşanamamış yılların, gecikmiş itirafların ağıtıdır.

Çarpılıp çıkılmış bir kapıda, yazılıp yollanmamış bir mektupta, göz yumulmuş bir haksızlıkta, vakit varken öpülmemiş bir elde, dilin ucuna gelip ertelenmiş bir sözdedir.

Feri sönmüş bir çift gözde ya da yitip gitmiş bir güzelliğin ardından iç çekişte...

'Yolunu gözlemeseydim', 'öyle demeseydim', 'terk edip gitmeseydim', 'en güzel yıllarımı vermeseydim' diye diye sızlanır gider.

'Keşke'nin panzehiri 'iyi ki'dir.
İlki ne kadar pısırıksa, ikinci o denli yiğittir.

'Keşke', çoğunlukla bir 'ahhöla kopup gelir ciğerden... esefler, hayıflanmalar, yerinmeler sürükler peşinden...

'İyi ki' ise, muzaffer bir 'ohhöla büyür; cüretiyle övünür.

'Keşke'li cümlelerde nasıl yaşanmamışlığın, yarım kalmışlığın o ezik tuzu kuruluğu varsa, 'iyi ki'lilerde de göze alabilmişliğin, riske girebilmişliğin, tadına varabilmişliğin mağrur yaraları kanar.

Okulu hiç kırmamışsınızdır, sinemada öpüşmemişsinizdir; dokundurtmamışsınızdır kendinize, bir kez olsun gemileri yakmamışsınızdır.

Konuşmanız gerektiğinde susmuş, koşacağınız zaman durmuş, sarılacağınız yerde kopmuşsunuzdur.

Bir insana, bir işe, bir davaya ömrünüzü adamışsınızdır. O insanın, o işin, o davanın, bunu hak etmediğini sezmenin hayal kırıklığındadır 'keşke'...

'Şimdiki aklım olsaydı' dövünmesindedir. Geriye dönüp baktığınızda, ayıplara, yasaklara, korkulara, tabulara feda edilmiş, 'Ne derler'e kurban verilmiş, son kullanma tarihi geçmiş bir yığın haz, bilinçaltından el sallar.

'Keşke'cilerin hayatı, kasvetli bir pişmanlıklar mezarlığıdır.

'İyi ki' öyle mi ya! ...

Onda, yara bere içinde de olsa, yana yana, ama doyasıya yaşamış olmanın iç huzuru ve haklı gururu haykırır.

'İyi ki'lerinizi toplayın bugün ve 'keşke'lerinizden çıkartın. Fazlaysa kardasınız demektir.

Aldırmayın yüreğinizdeki kramplara, mahzun hatıralara... Rüzgarlarla koştunuz ya...

'Keşke'leriniz, 'iyi ki'lerden çoksa...
Telafi için elinizi çabuk tutun. Tutun ki, yolunuzu gözlerken terk ettiğinizle bir gün yeniden karşılaştığınızda siz susarken, feri sönen gözleriniz 'keşke' diye nemlenmesin...

Can Dündar

inşallah hayattaki beklentilerimizi gerceklestırcek zamanı allah bıze nasıp ederde.obur dunyaya huzur ıcınde kavusuruz.teşekkürü çok görmeyelim
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:

MesajKonu: Geri: can dündar yazıları   can dündar yazıları Icon_minitimePtsi Kas. 12, 2007 3:10 am

Öylesine Bir Mektup- Can Dündar

Kategori: Ask , Hit: 47245

Öyle içimdesin ki. Yanağımda dolaşan rüzgardan daha gerçek dokunuşların. Küçük, ürkek, kesik dokunuşlarınla, belki de her zamankinden daha yanımdasın. Yani öylesine, o kadar bensin ki. Ah nasıl anlatsam. Boşuna bu çabalarım, doğru kelimeleri aramalarım. Ne kitaplar yazıyor, ne de sözlüklerde karşılığı var. Yalnızca hissediyor insan, yaşıyor. Kelimeler eksik, kelimeler yaralı. Kelimeler cılız.

Taşımıyor, anlatmıyor, tanımlamıyor bu duyguyu. Ben de. Çok başka bir şey. Sevginin ortasında, derin acılar hisseder mi insan? Aydınlık gülümsemelerin içine, hüznü yerleştirir mi durup dururken? Gözlerine buğu,diline sitem, yüreğine burukluk, çöreklenir kalır mı asırlarca?

Gelmeyeceğini bildiği mektup için, posta kutusunu hep aynı heyecanla açar mı? Dedim ya, başka bir şey bu. Ne kadar yalnızsam, o kadar seninleyim şu günlerde. Belki de en başta, tutup seni en derinlere koydum diye oldu bunlar. Kimseler ulaşmasın diye, kimselerin bilmediği, bulamayacağı yollara götürdüm seni. En derinlerde tuttum. Bana sakladım. Derine, hep daha derine.

Seni yapayalnız, bir tek bana bıraktım. Paylaşamadım yanlış yaptım. Sana ulaşan yolları kaybettim diye bütün bu şaşkınlıklar. Kendimi oradan oraya vurmam. Sağımda, solumda, ne zaman dikildiğini bilmediğim duvarlara çarpmam, hiç görmediğim çukurlarla boğuşmam. Denizlerin, gürültüyle gelip vurduğu dehlizlerin, acılı duvarları gibiyim.

Duvarlarım yosunlu, duvarlarım kaygan, duvarlarımdan hiç tükenmeyen sular sızıyor. Tutunamıyorum. Renklerim, gün içinde değişiyor. Soluyorum, soğuyorum. Güneş ulaşmıyor içerilerime. Küfleniyorum, yaşlanıyorum. Yalnızlıklar peşimde. Dokunduğum her ıslak duvardan, pis kokulu bir yalnızlık bulaşıyor üstüme. Yapış yapış, vıcık vıcık bir yalnızlık bu. Biliyorum, bütün bunlar, hep benim suçum.

Seni sakladığım yere ulaşamaz oldum. Yollar, gitgide uzadı ve karıştı. Ümidimi ısıtacak, parlatacak, kımıldatacak bir şeylere ihtiyacım var. Ah onun ne olduğunu biliyorum. Sonu sana geliyor her cümlenin. Her şeyin başı içinde ve sonundasın. Bu değişmiyor. Öyle içimdesin ki. Birden aklıma geldi, tuttum sana bir mektup yazdım dün.

Çok mutluydum. Gün içinde neler yaptığımı, nelere kızıp, nelerle mutlu olduğumu, tek tek anlattım. Mevsimlerin ve insanların nasıl karışık ve beklenmedik olduklarını yazdım.

"Yine zamansız yağmurlar" dedim, "Daha önce, hiç bu kadar zayıf değildi güneş ışınları" dedim, "Gerçekten buradaki şarkıları hiç öğrenmeyecek, bilmeyecek, söylemeyecek misin?" dedim. Çok uzun bir mektup oldu. Başından sonuna kadar okudum da.

Neler yazmışım diye merakımdan.

Sonra çekmecemden bir zarf çıkarıp, adını yazdım. Büyük harflerle, yalnızca adını. Adresini bilsem gönderir miydim, bilmiyorum. Mektup cebimde. Cebim yüreğime yakın. Yüreğim sende. Sen yüreğime yakın. Öyleyse mektup sende.
Can DÜNDAR
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:

MesajKonu: Geri: can dündar yazıları   can dündar yazıları Icon_minitimePtsi Kas. 12, 2007 3:11 am

SEÇİM YAPMAK GEREK

Dedemden kalma duvarda asili duran sazi calarak muzige basladim. O zamanlar, beni birkac muzik ogretmenine goturmus, gostermisler, nasil bu cocukta gelecek var mi diye... Biri var demis, digerleri de yok. Yillarla birlikte, yetenekli oldugumusoyleyen ogretmenin hakli oldugunu anladim. Yetenekliydim; ama bu yetenegimi degerlendiremedim. Enstruman secmek in bir karar almam gerekiyordu. Ya keman calacaktim ya piyano; ya flut calacaktim ya da akordeon... Olmadi, hepsini istedim, hicbirinden vazgecemedim. Yillar gectikten sonra her enstrumani iyi calabiliyorum; ama hic birinde virtuoz degilim. Bir enstrumanla isim yapamadim. Ne kemanla taninan bir eserim var, ne de piyanoyla... Butun enstrumanlari iyi caliyorum, ama kimse tanimiyor beni.

Basarili olmak icin her sey degil, bir sey lazimmis. Basari bir alisverismis; bir seyi alabilmek icin birseyi vermek, digerlerinden vazgecmek gerekiyormus. Keske kemani secseydim ve digerlerinden vazgecseydim.

Karima da hayati zindan ettim, sevgililerime de... Hicbirinden vazgecemedim. Karim dunyanin en iyi, en guzel kadiniydi. Evlenirken ne oldugunu anlayamadan evlenmistim. Yani... evlilik sadece birisi icin karar almak ya, digerlerinden vazgecmek... Iste evlenirken ben bunu anlamadan evlenmisim. Evlendikten sonra baska kadinlarinda oldugu bir hayati yasamaya devam ettim. Iclerinden bazilarini daha cok sevdim; ama ne onlardan birinde, ne de karimda karar kilabildim.

Yillar sonra simdi yapayalnizim... Ne karim kaldi, ne de digerleri... Keske birini gercekten secebilseymisim, ama, yapamadim. Tipki enstruman secimi gibi hepsini istedim ve sonucta elim bos kaldi. Almak icin birakmak gerekiyormus. Keske karimi alsaymisim...

Dolu dolu, bos yasamak.. Hayatim boyunca yapacak cok isim oldu; hepsini yapmayi istedim. Hangisinde "en iyi"yim? Simdi bakiyorum, kazananlar, basarili olanlar hep bir tek sey yapmislar. En iyi olmak icin once secmek ve digerlerini birakmak gerekiyor. Iste de boyle, ozel yasamda da ... Bu secimi yapmamiz gerekiyor; cunku mutlaka bazilari daha uygun...

Bir ara ekonomik sikintiya dustum. Tasarruf gerek. Basladim her seyden %10 kesmeye, ne anlamsiz bir ugrasmis bu. %10 daha az peynir yemek, cay icmek. Bu tasarruf cok aci verdi bana, her an hissettim. Her seyden %10 kesmek tabiatima uygundu tabii. Cok sonradan anladim; sadece taksiyle dolasmayi biraksam yetermis! Her kalemden %10 degil, etkili kalemi bulmak gerekiyormus. Yani, orada da secim yapmak gerekiyormus...

CAN DUNDAR
Admin
Admin
Admin

Erkek

Character sheet
Field:
can dündar yazıları Left_bar_bleue100/100can dündar yazıları Empty_bar_bleue  (100/100)

MesajKonu: Geri: can dündar yazıları   can dündar yazıları Icon_minitimePtsi Kas. 12, 2007 11:01 am

Eyvallah hasan ellerşne saglık kardesim
Admin
Admin
Admin

Erkek

Character sheet
Field:

MesajKonu: Geri: can dündar yazıları   can dündar yazıları Icon_minitimePtsi Kas. 12, 2007 11:01 am

Eyvallah hasan ellerşne saglık kardesim
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:

MesajKonu: Geri: can dündar yazıları   can dündar yazıları Icon_minitimePtsi Kas. 12, 2007 4:47 pm

önemli degıl kanka.daha bir suru yazmıs bu can dundar her ne kadar goruslerını begenmesemde ii yazıo eleman onemlı olan kendın ıcın dogru olanları ayırıp ders edinme herhalde.devamı gelcek inş.
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:

MesajKonu: Geri: can dündar yazıları   can dündar yazıları Icon_minitimePerş. Kas. 22, 2007 1:22 am

can dündarın hayat ve ben sesli yazısını buraya tıklayarak indireblirsiniz
Admin
Admin
Admin

Erkek

Character sheet
Field:

MesajKonu: Geri: can dündar yazıları   can dündar yazıları Icon_minitimePerş. Kas. 22, 2007 1:27 am

Cok sagol hasan ındırdım ama dınleyemedm...Bnm bılgısayarın sesi cıkmıyo...Insallah yapınca ızlıycem..Simdiden sagol..
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:

MesajKonu: Geri: can dündar yazıları   can dündar yazıları Icon_minitimePerş. Kas. 22, 2007 2:09 am

eyvallah onemlı degıl kanka dınle en kısazamanda guzel bır dınletı yanı
Admin
Admin
Admin

Erkek

Character sheet
Field:

MesajKonu: Geri: can dündar yazıları   can dündar yazıları Icon_minitimeCuma Kas. 23, 2007 1:21 am

Tamam dınlıycem ıns...

can dündar yazıları
1 sayfadaki 1 sayfası