Her Yönüyle C
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Her Yönüyle C

Hepsi Burada

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

topluluklar

YazarMesaj
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:
topluluklar Left_bar_bleue2/2topluluklar Empty_bar_bleue  (2/2)

topluluklar Empty
MesajKonu: topluluklar   topluluklar Icon_minitimePtsi Kas. 12, 2007 3:29 am

arkadaslar buradanda anadolu unıversıtesındekı toplulukları gorebılırsınız.okulumuz sosyal yonden cok cesıtlı etkınlıkler vermektedir.bunların en onemlısı gecen hafta yapılan guz agorası etkınlıgı.
Topluluklar
Tiyatro Anadolu
Anadolu Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Tiyatro Anadolu”, Ülkemizin ilk üniversite tiyatrosu olma özelliğini taşımaktadır. Topluluk, zengin repertuvarıyla ****** Kültür ve Sanat Merkezinde düzenli olarak sahne almakta, zaman zaman da yurt içinde çeşitli turnelere katılarak tiyatro severlerle buluşmaktadır.

Halkdansları Topluluğu
Üniversitemiz bünyesindeki Halkbilim Araştırmaları Merkezi Halkdansları Uygulama Birimi, Halkbilimin önemli öğelerinden biri olan halkdanslarını büyük kitlelere ulaştırmayı hedefleyerek, Anadolu Kültürünün tanıtılması amacıyla 1980 yılında Anadolu Üniversitesi Halkdansları Topluluğunu oluşturdu.

Üniversitenin değişik fakültelerinde öğrenim gören öğrenciler, Anadolu’nun bir çok yöresinin danslarını uzman öğreticilerden öğrenmekte, ülkemizin adını Avusturya, Almanya, Kanada, İtalya, Yugoslavya, Hollanda, Fransa, Belçika, Macaristan, Meksika, İngiltere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Amerika Birleşik Devletleri’nde katıldığı uluslararası festivallerde yaptıkları gösterilerle duyurmaktadır. Topluluğun, Senfoni Orkestrası, Çok Sesli Gençlik Korosu ve geleneksel enstrümanlar eşliğinde sunduğu “Yerelden Evrensele” adlı gösteriler büyük bir ilgi toplamaktadır.

Çoksesli Gençlik Korosu
Hemen her yıl kadrosu yenilenen Anadolu Üniversitesi Gençlik Korosu, yaklaşık elli bay ve bayan öğrenciden oluşmakta, özel günlerde gerek Eskişehir’de, gerekse yurdumuzun çeşitli yerlerinde verdiği konserlerde, Türkçe ve yabancı dilde seslendirdikleri şarkılarla büyük ilgi toplamaktadır.

Anadolu Senfoni Orkestrası
Anadolu Üniversitesinde, klasik müziğin tanınması ve yaygınlaştırılması amacıyla Gençlik Senfoni Orkestrası ve Oda Orkestrasından sonra Anadolu Senfoni Orkestrası da kuruldu. Son yıllarda da Uluslararası Eskişehir Festivalinin değişmez grupları arasında yer alan orkestralarımız yurt içinde verdiği konserlerle büyük beğeni toplarken yurt dışındaki konserleriyle de dikkati çekmektedir.

Türk Sanat Müziği Korosu
Anadolu Üniversitesi bünyesindeki en eski topluluklardan biri de Türk Sanat Müziği Korosudur. Topluluk, üniversitenin çeşitli birimlerinde okuyan öğrencilerden oluşmaktadır. Kuruluşundan bu yana düzenli konserler veren Türk Sanat Müziği Korosu geniş repertuvarıyla; yurdumuzun değişik kentlerinde verdiği konserlerle de büyük beğeni toplamaktadır.

Türk Halk Müziği Korosu
Yurdumuzun tüm bölgelerini kapsayan zengin bir repertuvara sahip olan Üniversitemizin Türk Halk Müziği Korosu, kurulduğu günden bu yana çalışmalarını başarıyla yürütmektedir. Elemanlarının tamamına yakınını, üniversitemizin değişik birimlerinde okuyan öğrencilerden oluşan Türk Halk Müziği Korosu, bugüne kadar Eskişehir ve diğer illerde birçok başarılı konsere imza atmış bulunmaktadır.

Anadolu Haber
Anadolu Üniversitesinde kurum içi iletişimi sağlama görevini üstlenen “Anadolu Haber” gazetesi haftalık olarak yayınlanmakta, Anadolu Üniversitesinin tüm birimlerince gerçekleştirilen etkinlikler ile üniversite mensuplarını ilgilendiren haberlere yer vermektedir. Her sayısı ortalama 5 bin adet basılan Anadolu Haber’in muhabir kadrosunu, üniversitenin çeşitli birimlerinde okuyan öğrenciler oluşturmaktadır.

TVA -Televizyon Anadolu
Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun 3984 sayılı kanunu çerçevesi içinde verdiği izinle kurulan Anadolu Üniversitesi Televizyonu TVA (Televizyon Anadolu) yerel bazda yayın yapmaktadır. Açık Öğretim Fakültesi ve İletişim Bilimleri Fakültesinin uzun yıllara dayanan yayıncılık ve eğitim deneyimini kullanarak yayın yapan TVA, kimliğini “eğitim, kültür ve sanat” programları çerçevesinde oluşturdu. Kaliteli kamusal yayıncılığı kendine hedef seçen ve bu doğrultuda tüm fakülteleri ve birimleriyle çalışan TVA, aynı zamanda sahip olduğu profesyonel ve yüksek yayıncılık teknolojisi ile öğrencilere profesyonel hayatta karşılaşacakları bir eğitim ortamını da sunmaktadır.

Radyo A - FM 101.7
Anadolu Üniversitesi bünyesinde, FM bandı 101.7 frekansından yayın yapan Radyo A, kurum içi ve üniversite-kent arasında iletişimi sağlamaktadır. Tüm programları üniversitemiz öğrencileri tarafından hazırlanan Radyo A günün 24 saatinde dinleyicilerine seslenmektedir. Öğrenciler için aynı zamanda bir eğitim ortamı da sağlayan Radyo A’da, klasik ve popüler müziğin yanı sıra üniversitedeki bilimsel, kültürel ve sosyal etkinliklerden haberler verilmekte, günün gelişen olayları da dinleyiciye aktarılmaktadır.

Öğrenci Kulüpleri
Anadolu Üniversitesi yönetimi, üniversite eğitiminin ayrılmaz ve çok önemli bir parçası olarak gördüğü kulüp etkinliklerini desteklemekte ve özendirmektedir. Bu doğrultuda, öğrencilerin yönetiminde faaliyetlerini sürdüren çok sayıda kulüp bulunmaktadır. Bu kulüplerin üyeleri bir yandan amaçlarına yönelik etkinlikleri çağdaş bir üniversite ortamında gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşarken, diğer yandan da üniversite sonrası yaşama hazırlanmada zengin deneyimler kazanmaktadır.

Anadolu Üniversitesindeki öğrenci kulüpleri şunlardır:

Öğrenci Konseyi
Anadolu Üniversitesinde örgün eğitim yapan fakülte, yüksekokul, devlet konservatuvarı, meslek yüksekolu ve enstitülerin öğrenci temsilcileri ile öğrenci kulüpleri başkanlar temsilcisi Öğrenci Konseyini oluşturur. Öğrenci Konseyi genel kurulu kendi içinden “Öğrenci Konseyi Başkanı”nı, “Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu”nu ve “Öğrenci Konseyi Denetleme Kurulu”nu seçer. Öğrenci Konseyi Genel Kurulu, üniversitedeki öğrencilerin sorunlarına ilişkin görüş ve düşüncelerini kurumun ilgili yönetim organlarına iletmekte; eğitim, sanat, kültür ve spor alanlarında etkinlikler düzenlemektedir. Temsilciler, öğrencilerle ilgili konuların görüşülmesi sırasında kendi birimlerinin yönetim kurulu ya da akademik kurul toplantılarına katılmaktadırlar. Öğrenci Konseyi başkanı, öğrencilerle ilgili konuların görüşülmesi sırasında Rektörün çağrısıyla Üniversite Senatosu ve Yönetim Kurulu toplantılarına katılarak görüşlerini dile getirmektedirler.

Mezunlar Birliği
Anadolu Üniversitesi mezunları arasında iletişimi ve dayanışmayı güçlendirmek amacıyla “Anadolu Üniversitesi Mezunlar Birliği” oluşturulmuştur. Birliğin amacı, mezunlarla iletişim kurarak bilgi alışverişinde bulunmak, mezunların adres ve mesleklerini içeren kılavuzlar hazırlamak, çeşitli yayın çalışmaları yapmak, mezuniyet sonrasında mezunlara her alanda destek olmak, mezunların çalıştıkları yerlerde mevcut öğrencilerin staj, araştırma, inceleme, proje gibi çalışmalarına destek olmak, mezunların kurdukları örgütler arasında iletişimi ve dayanışmayı sağlamaktır. Birliğe, “http://mezun.anadolu.edu.tr” adresinden ulaşmak mümkündür.
https://cprogramlama.yetkin-forum.com
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:
topluluklar Left_bar_bleue2/2topluluklar Empty_bar_bleue  (2/2)

topluluklar Empty
MesajKonu: Geri: topluluklar   topluluklar Icon_minitimePtsi Kas. 12, 2007 3:33 am

agorayı merak edenler için

Anadolu Üniversitesi ortaklığı ile AEGEE-Eskişehir dev organizasyonu başarı ile tamamladı

topluluklar 1x10

[size=18]Anadolu Üniversitesi’nin en etkin kulüplerinden biri olan Avrupa Öğrencileri Forumu Kulübü Autumn Agora 07 Organizasyonu ile Eskişehir’de bir ilke imza atıldı. [/size]

Avrupa’nın yaklaşık 40 farklı ülkesinden ve 241 şehrinden gelen 1000 öğrenci, AEGEE-Eskişehir (Avrupa Öğrencileri Forumu Kulübü)’in düzenlediği Autumn Agora 07 etkinliği için Anadolu Üniversitesi’nde buluştu. BESYO’daki (Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu) konaklama yerinde alınan kayıtlarla Autumn Agora 07 etkinliğine başlandı. Avrupa’nın farklı 241 şehrindeki şubelerinden gelen öğrenciler, Türk Dili öğrenimi aldılar ve özellikle pratik kullanıma açık temel kelimeleri öğrendiler. Bu dil eğitimleriyle şehir içi gezilerin daha anlaşılabilir kılınması amaçlandı.

4 gün süren etkinlik, Anadolu Üniversitesi ****** Kültür ve Sanat Merkezi’nde görkemli bir açılış töreniyle başladı. İstiklal Marşı’nın okunması ve Türkiye tanıtım videosunun gösterimiyle başlayan tören, AEGEE-Europe Başkanı Theijis Van WELIJ ve AEGEE-Eskişehir Başkanı Gökhan Balaban’ın konuşmalarıyla devam etti. Balaban, bu büyük organizasyonda kendilerine destek veren ve emeği geçen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli’ye, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Zühtü Altan’a, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile medya ve etkinlik sponsorlarına teşekkür etti. Balaban konuşmasının devamında “Biz AEGEE üyeleri, düşünce ve tartışmalarımızı Avrupa’nın daha geniş bir vizyon belirleyebilmesi yönünde geliştiriyoruz.” dedi.

“Autumn Agora 07”Genel Koordinatörü Fatih Tunca’nın yaptığı konuşmanın ardından bir konuşma yapan Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, üniversitelerin yalnızca bir eğitim kurumu değil, aynı zamanda araştıran, eski değerleri çağdaş veriler ve olanaklar ile yeniden yorumlayarak topluma sunan kuruluşlar olduğunu ifade etti. Sürmeli sözlerine şöyle devam etti: “Bugün ‘Autumn Agora 07’ etkinliğine ev sahipliği yapan üniversitemizin, yurt dışından gelen katılımcılar ile Eskişehir’deki üniversite öğrencilerinin buluşmasını sağlayarak, öğrenciler arasında kültürel etkileşimin oluşmasına ve öğrencilere farklı bakış açılarının kazandırılmasına destek olacağına inanıyorum.”

Açılış programı içerisinde yer alan Anadolu Üniversitesi Halk Dansları Topluluğu’nun solo gösterisi ve Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası bünyesindeki Nefesli Çalgılar Beşlisi büyük ilgi gördü.

Autumm Agora 2007 ikinci gün oturumları AEGEE-Europe tanıtımıyla başladı ve AEGEE-Europe Yürütme Kurulu’nun aktivite raporlarının tanıtımı ile devam etti. Faaliyet aktarımları, çeşitli konulardaki çalıştaylar; kültürel, eğitim, insan hakları, uluslar arası politika, halkla ilişkiler ve bilişim teknolojileri çalışma gruplarının aktivite raporlarının sunumuyla ilerleyen programın sosyal içeriğinde ise yapılan “Korku Konsept” parti yer aldı.

etkiniliğin üçüncü günü AEGEE-Europe Yürütme Kurulu’nun dönem içi faaliyet sunumlarını yapmaları ve delegeler tarafından oylanmaya sunulup haklanmaları ile başladı. Dönemlerini tamamlayan Yürütme Kurulu’nun haklanmasının ardından Netcom adayları sunumlarını yaptı. Öğleden sonra iletişim komisyonları, fon bulma çalışmaları, öğrenci hareketliliği, geleceğe dönüş çalışmaları konularında çalıştaylar yapıldı. Programda en çok ilgiyi gören ise “Autumn Agora 07” sloganı olan MORE EUROPE konulu çalıştay oldu. “More Europe” adlı oturumda özellikle vize alımında karşılaşılan ücret, sağlık sorunları, banka hesapları ve gereksiz prosedür problemlerinin üzerinde duruldu. Gece ise her ülkenin kendi kültüründen lezzetleri tanıttığı Avrupa Gecesi ile sona ererken Türk masasının zengin içeriğinin gördüğü ilgi büyüktü.

4 gün süren etkinliğin kapanış programı da açılış programı kadar renkli geçti. Gün içerisinde İslam ve Avrupa, Avrupa’nın Anahtarı, Kaderci Avrupa ve AEGEE-Radio konulu çalıştaylar düzenlendi. Kapanış programında 2007 yılı en iyi organizasyonlarının tanıtımının yanı sıra bir sonraki agorayı düzenleyecek olan Slovenya’nın AEGEE-Ljubljana adlı şubesinin de tanıtım videosu yayınlandı. Etkinlik AEGEE-Europe Yürütme Kurulunun AEGEE-Eskişehir Autumn Agora 07 Takımı’na verdiği hediyeler ve AEGEE-Eskişehir Genel Sekreteri Hayal Yıldız’ın Netcom (AEGEE-Europe’a bağlı tüm şubelerin iletişimini sağlamak) üyesi seçilmesiyle sona erdi.
https://cprogramlama.yetkin-forum.com

topluluklar
1 sayfadaki 1 sayfası