Her Yönüyle C
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Her Yönüyle C

Hepsi Burada

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

2 posters
YazarMesaj
BuRçAk
Usttegmen
Usttegmen

Kadın

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Empty
MesajKonu: MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ   MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Icon_minitimeC.tesi Kas. 10, 2007 2:23 am

Hakkında

Çevre Mühendisliği Bölümü, 1980 yılında Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde kurulmuştur. 1982 yılında lisans eğitimine başlayan bölüm, 1986’da ilk mezunlarını vermiştir. 1993 yılında Mühendislik Fakültesi’nin kurulması ile Çevre Mühendisliği Bölümü Mühendislik Fakültesi’ne bağlanmıştır. Bölüm, 1992 yılında ikinci öğretim programına başlamış olup halen birinci ve ikinci öğretim olarak eğitimine devam etmektedir.

Eğitim

Günümüzde çevre problemleri hızla artmaktadır. Bu çevre problemlerinin belirlenmesi,
problemlere ekonomik ve mühendislik yaklaşımlarla çözüm bulunması çevre mühendisliği eğitiminin temel esasini oluşturmaktadır. Çevre Mühendisliği Bölümünün ilk iki yıllık lisans eğitimindeki konular temel mühendislik bilgilerini içermektedir. Son iki yılda ise çevre mühendisliği ile ilgili konular islenmektedir. Teorik ve pratik uygulamalar ile öğrencilerimiz çevre problemlerini tayin edebilme ve bu problemlere çözüm olabilecek projeleri geliştirebilme yeteneğine sahip olmaktadır. İlk iki yari yılda, farklı eğitim düzeylerinden gelen öğrencilerin eğitim düzeylerini ayni seviyeye getirmek için matematik, fizik, kimya gibi temel bilim dersleri verilmektedir. Daha sonraki yıllarda temel mühendislik ve mesleki dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Lisans eğitimi süresince öğrencilerin en az 130 kredi almaları gerekmektedir. Bu krediler fizik, kimya, matematik, ekonomi, çevre teknolojileri ve çevre bilimlerini içeren derslerden oluşmaktadır.

Eğitimlerinin 4. ve 6. yarıyılını tamamlayan öğrenciler üniversite, kamu kurulusu veya özel şirketlerde staj yapmaktadır. Staj ile öğrenci almış olduğu çevre mühendisliği eğitimini uygulamaya dönüştürmektedir. Bölümümüzün son sınıf öğrencileri her iki yarıyıl sonunda iki proje hazırlamaktadırlar.
1988 yılında ilk yüksek lisans ve 1994 yılında ilk doktora mezunu vermiştir. programı.

Lisans üstü öğrenciler en az 21 kredili ders almak zorundadır. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri danışman desteğiyle tez hazırlamaktadırlar.

Lisans ve lisans üstü mezunlarımız özel ve resmi kuruluşların laboratuar, projelendirme, arıtma tesisi işletim ve bakimi ve çevresel etki değerlendirmesi gibi konularda çalışma imkanı bulabilmektedirler.

Çevre Mühendisliğinin profesyonel çalışma alanlarından bazıları;

1. İçme suyu, atik su ve yağmur suyu gibi sistemlerin planlama ve projelendirilmesi
2. Kati, tehlikeli ve zararlı atıkların bertaraf
3. Çevresel etkilerin değerlendirilmesi ve risk analizi
4. Hava kirliliği kontrolü, değerlendirilmesi ve risk analizi
5. Çevresel yönetim ve planlama
6. Arazi ve yer altı kaynaklarının kirliliğe karsı koruma ve modellemesi
7. Gürültü kirliliği ve kontrolü
8. Çevresel yönetim sistemleri
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Left_bar_bleue2/2MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Empty_bar_bleue  (2/2)

MesajKonu: Geri: MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ   MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Icon_minitimeC.tesi Kas. 10, 2007 2:32 am

şimdi bagırsak sen içme suyunu atık suları mı projelendircen.nasıl olcek o iş
https://cprogramlama.yetkin-forum.com
BuRçAk
Usttegmen
Usttegmen

Kadın

MesajKonu: Geri: MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ   MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Icon_minitimeC.tesi Kas. 10, 2007 2:39 am

ya hiç sorma yaa...işimiz çok zor...autocad var ikinci dönem...bi de c programlama görcm...geçen bi kızla tanıştım...bilg. lab.a geldi..dio ki ben 5. sınıfım hala geçemedim Very Happy düşün artık Very Happy
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Left_bar_bleue2/2MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Empty_bar_bleue  (2/2)

MesajKonu: Geri: MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ   MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Icon_minitimeC.tesi Kas. 10, 2007 2:54 am

yok ya okızda senın gbı ozaman gezıp tozuodur ole geceme tabı.teknık resım var mı sızın bu donem yoksa sadece ıkıncı donem autocadden mı baslıcanız.
BuRçAk
Usttegmen
Usttegmen

Kadın

MesajKonu: Geri: MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ   MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Icon_minitimeC.tesi Kas. 10, 2007 2:57 am

var var...olma mı? rapido kullanıoz biz...bugün ders vardı..gitmedim..canım hiç istemedim Very Happy:D:D fizik vizesinden snr bi dinleniim dedim Very Happy
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:

MesajKonu: Geri: MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ   MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Icon_minitimeC.tesi Kas. 10, 2007 3:01 am

vah vah rapıdo haa.benım ev arkadasıda cebınden cıkarmaz hıc yazık sıze.kızım gecenı gunduzunu alması lazım teknık resımın.(bu arada bak endüstrıyel tasarım bolumune benım ev arkadasının fotoları var)
BuRçAk
Usttegmen
Usttegmen

Kadın

MesajKonu: Geri: MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ   MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Icon_minitimeC.tesi Kas. 10, 2007 3:07 am

ya gerçktn çok zor...ama ben çok azimliyim...en son notum 95 : study study study
hasan8861
Tuggeneral
Tuggeneral
hasan8861

Erkek

Character sheet
Field:

MesajKonu: Geri: MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ   MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Icon_minitimeC.tesi Kas. 10, 2007 3:29 am

aferın sana calıs calıs.sımdı stajları falan nerde yapılır bu bolumun sabancıda falan mı yapacan stajını
BuRçAk
Usttegmen
Usttegmen

Kadın

MesajKonu: Geri: MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ   MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ Icon_minitimeC.tesi Kas. 10, 2007 3:33 am

o da sorumu? Very Happy:D:Dilahi hasan Very Happy tabi ki orda yapcm...yani şuan öle görünüo ama bakalım...

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
1 sayfadaki 1 sayfası